امروز تصادفی به عکسهای بسیار زیبا از شهر کابل عزیز پایتخت افغانستان جان برخوردم که با خود گفتم اگر برای مهمانان عزیز وبلاگم نیز بگذارم خالی از فایده نیست شایدبرای شما خوبان تازه ولذت بخش باشد.

پرچم افغانستان

 

پیش از تماشای این عکسهای زیبا به یک نکته حتما دقت فرمایید.

 

  •  بنده وقتی چشمم به زیبائیهای کابل و افغانستان عزیز افتاد نمی دانم چرا ناخود آگاه به یاد ظلمها و جفاهای زشت و تنفر آوری که در این سرزمین زیبارخ داده است افتادم! باخود گفتم در این شهر زیبا وسبزگون چه خونهای سرخ از جوانان و مردان بی گناه و مظلوم که به ناحق نریخته است و چه تبعیضها وظلمهای که  حاکمان مستبد این مرزو بوم در دورانهای مختلف بر مردمان زحمتکش و امین آن تحمیل نکرده اند؟! آنان با سوار شدن بر گرده ی مردم عزیز وطن مان چگونه این قطعه ای از بهشت روی زمین را به جهنمی سوزان برای آن مردم شریف و بی گناه تبدیل کرده است و چگونه است که سالهای سال مردم وطن ما زیر بار خود خواهان و زور پرستان با یک دنیا رنج و زحمت زندگی کرده آخر با کوله باری از آرزوها ی نرسیده به دامن مرگ پناه می برند!!متفکر

 

  • به باور من افغانستان هیجگاه بدون بیداری وحرکت جوانانش آباد و آرام نخواهد شد. خوبست ما وشما جوانان در هرکجا وهرلحظه برای نجات کشور عزیزمان از شر تبعیض وستم با هر مقدار توانایی و امکاناتی که در اختیار داریم استفاده کنیم که هم موجب رضای خداوند متعال و هم باعث عزت و آرامش مردم شریف کشورمان شود. تا ما با وحدت وهمدلی و بیداری و از خود گذشتگی برای رهایی سرزمین آبایی و وطن محبوب خود دست به کارنشویم نه قدرت پرستان و استبداد گران بی رحم آن وجدان انسانی وخدایی را دارد که از گرده مردم پایین بیایند و نه کسانی از خارج کشور آنقدر به ما وشما دلسوز خواهد بود که عدالت و توازن خالص وهمه جانبه را در کشورعزیزمان برقرار کند. پس ما وشما جوانان افغانستان همت کنیم و راحت طلبی وغفلت را کنار گذاشته با هوشیاری و دقت دست به کار شویم.

اینجانب بهترین لحظات و کامیابی روز افزون را برای همه شما مهمانان عزیز این وبلاگ آرزو دارم. امیدوارم درپناه عنایات خالق مهربان همه ما با دلسوزی و احساس مسئولیت به وظایف دینی و میهنی خویش عمل نماییم و مردم شریف مان را از این درد ورنج سنگین نجات بدهیم!

شهر کابل پایتخت افغانستان

عکس شهر زیبای کابل با جامه ای سبز در فصل بهار.

 


 عکسهای زیبای زیر را نیز از آدرسی که روی آنهاست گرفته ام و همینجا از آقای یوسفزی تشکر می کنم.

شهر شلوغ کابل

مرکز شهر کابل 

دره ای از دره های کابل

 دره ای سرسبز و زیبا در اطراف شهر کابل

نمایی از شهر کابل پایتخت افغانستان

 

یک دره سر سبز در ولایت کابل

 

ساختمانهای کابل

شهرکهای مدرن که رنگ و بوی شهرهای اروپایی به شهرکابل داده است.

کابل

یک مرکز خرید بزرگ در کابل پایتخت کشور عزیزم افغانستان

زمستان پربرف کابل.

مطلب پیشنهادی برای جویندگان عکس های شهر کابل: 

 

گلچین نفیس از زیباترین عکس های شهر کابل پایتخت افغانستان عزیز

 

عکسهای کمیاب و دیدنی از نظامیان زن امریکایی در افغانستان

گلچین زیباترین و دیدنی ترین تصاویر افغانستان و جهان

 

زیباترین عکسهای دیدنی از شهرکابل

عکسهای زیبا و دیدنی از شگفت انگیزترین

منظره های جهان

 

کلید واژه ها: کابل، مناظر تماشایی و دیدنی از شهر کابل، چند عکس بسیار جالب ودیدنی از شهر زیبای کابل پایتخت افغانستان، نمای کابل از دریچه ای دوربین