یک اعتیاد خطرناک مدرن دیگر!

به گزارش جام نیوز؛ سایت یورونیوز امروز پنجشنبه 1 سپتامبر (10 شهریور) از خطر جدی اعتیاد به بازی های ویدیویی خبر داد.
سایت یورونیوز نوشت: «برای بسیاری از مردم بازی های ویدیویی یک تفنن است، اما برای دیگرانی می تواند اعتیاد به همراه داشته باشد. پس از آنکه در ماه مه گذشته کریس استانفورد، جوان 20 ساله بریتانیایی در جریان یک ماراتن بازی های ویدیویی آنلاین جان خود را از دست داد، نگرانی از اعتیاد به این بازی ها افزایش یافت.»
به نوشته سایت یورونیوز، کریس استانفورد بر اثر یک"ترومبوز وریدی" درگذشت که می تواند ناشی از نشستن طولانی در یک حالت ثابت باشد. پدر کریس می گوید که او بازی بر روی ایکس باکس خود را به صورت آنلاین و همراه با دوستانش در آمریکا و کانادا از ساعت 10 شب آغاز کرد و تا 7 صبح روز بعد ادامه داد. موسسه توان بخشی برادوی لاج در بریتانیا، به درمان اعتیاد به بازی های ویدیویی می پردازد. برایان دادلی، مدیر اجرایی این موسسه می گوید: «پی آمدهای این اعتیاد نیز مانند دیگر انواع اعتیاد است و با خود محرومیت های اجتماعی و سقوط خانواده را به همراه دارد. بیماران این نوع از اعتیاد، اشتهای به غذا ندارند، از خودشان مراقبت نمی کنند و منزوی می شوند.»
موسسه توان بخشی لاج، سالانه به درمان 400 معتاد می پردازد که شامل اعتیاد به الکل، مواد مخدر و قمار است. در بین بیماران این موسسه درصد کوچکی نیز مربوط به معتادان بازی های ویدیویی است و این مسئله مهمی است که باید مورد توجه کسانی که در معرض خطر این نوع اعتیاد هستند قرار گیرد.
در همین حال، اندی پین، رئیس موسسه سرگرمی های تعاملی گفت: «هر 45 تا 60 دقیقه یکبار، باید از جلوی صفحه نمایش کامپیوتر یا هر نوع دیسپلی دیگر بلند شد و در اطراف قدم زد و یا کار دیگری انجام داد. اما حتما باید حالت ساعت های پیاپی در یک جا نشستن، تغییر کند. نشستن ثابت در هر شرایطی از زندگی مضر است.»
موج اعتیاد به بازی های ویدیویی با افزایش بازی هایی که نیاز به صرف وقت بیشتری دارند، رو به گسترش است.

/ 0 نظر / 22 بازدید