یک خبر سرد و بسیار تکان دهنده از وضعیت دانش آموزان ولایت دایکندی

وقتی من این خبر تلخ را از ولایت محروم دایکندی خواندم بسیار متأثر شدم و واقعا به حال دولت مردان کشورمان که تا این حد نسبت به ولایت دایکندی تبعیض روا می دارند تأسف خوردم. مطلب ذیل را شما نیز در باره ولایت دایکندی بخوانید:

-------------------------------------------------------------------------

این روزها در ولایت دایکندی هوا بسیار سرد شده است  تاجایی که برای بزرگسالان به راحتی قابل تحمل نیست. اما یک خبرتلخ و سردی از این ولایت نشر شد که مغز مغزاستخوانم را چون نیشتری آتشین و زهراگین مغز مغز استخوانم را سوزاند و از شدت این تکانش بیش از این طاقت نوشتن ندارم فقط شما را به متن این خبری که در خبرگزاری پژواک آمده است حواله می دهم. خودتان بخوانید و تحلیل نمایید:

از مجموع مکاتب ولایت دایکندی، ٧۶ فیصد آنها فاقد تعمیر بوده و بیش از صدهزار شاگرد در خارج از صنف درس می خوانند!!

شاگردانی که مکاتب آنها تعمیر ندارند در فضاهای بازبیابانها، زیر درختان، تکایا، مساجد و خانه های مخروبه مشغول آموختن هستند!!

ادامه مطلب را در منبع اصلی بخوانید

مطلب خواندنی دیگر - حتما بخوانید:

 
 
کلید واژه ها:
ولایت دایکندی، خبرمهم از ولایت دایکندی، دانش آموزان ولایت دایکندی سرپناه ندارند، ولایت دایکندی محرومترین ولایت، یک خبر سرد از ولایت دایکندی، سرمای خزان در دایکندی دانش آموزان دایکندی را بی تاب کرده است، دایکندی که ولایت سرد سیر است باید برای مکاتب آن ولایت سقف ساخته شود، خبرتلخ از ولایت محروم دایکندی، نمایندگان دایکندی باید صدای مردم دایکندی را به دولت محترم افغانستان برسانند، دایکندی نیازبه توجه و بازسازی دارد، دایکندی در فشار و تهدید فقر و گرسنگی، والی ولایت دایکندی باید به مردم دایکندی پاسخگو باشد.
 
 

 

/ 0 نظر / 22 بازدید