فساد در ریاست پاسپورت افغانستان

فساد در ریاست پاسپورت افغانستان

ریاست پاسپورت وزارت داخله در کابل که ساختمان آن در همسایگی وزارت داخله وبیخ گوش رئیس جمهور و وزیر نیز قرار دارد یکی از پردر آمد ترین یا به عبارتی، فاسد ترین اداره ی دولت افغانستان است که سالهاست بیشترین شکایت نیز از این اداره می شوداما همچنان صدور پاسپورت در بدل پول و گرفتن رشوت ادامه دارد.

شایدبسیاری ازخوانندگان این صفحه یاخود فساد دراین اداره را ازچشم سر دیده باشند ویا از بسیاری از هموطنان ما شنیده باشند که دراین اداره چه می گذرد؟؟؟!!!!!!!!!!!!!

یکی از معمولترین و بهترین شگردهای گرفتن رشوه تعلل در دادن پاسپورت و ایجاد صفهای طویل و عریض و برخورد خشن با مراجعان است که در آن صورت مراجعان که از ولایتهای دیگر آمده اند و ماندن طولانی مدت در کابل برای شان هزینه های سنگین دارد مجبور به دادن رشوه و گرفتن پاسپورت خارج از نوبت می شود بهترین دلیل هم برای ایجاد این صفهای طولانی سالهاست که کمبود پاسپورت است در حالیکه  اگر روزانه همان تعداد پاسپورت را که از کانالهای رشوه پرداخت می کنند به پاسپورتهای که آزاد و به صورت قانونی داده می شود اضافه نمایند به همه ی مراجعین بدون جنگ و جدال و صفهای کمرشکن طولانی نوبت می رسد.

به عبارت دیگر چگونه است که وقتی رشوه باشد هرقدر که بخواهیم پاسپورت وجود دارد اما زمانی که یک هموطن بیچاره ی مان بخواهد بدون رشوه پاسپورت بگیرد با کمبود پاسپورت مواجه می شود؟!

ادامه مطلب

 

منبع: http://d-bedary.blogfa.com/post-256.aspx

 

 یکی از فاسد ترین اداره های افغانستان اداره ریاست پاسپورت است که حتی دلالان آن در روز روشن در مسافرخانه ها و ایستگاههای عمومی به دنبال مشتری می گردند.

ریاست پاسپورت از نیاز مردم غریبکار که برای کارگری به کشور های همسایه می روند سوء استفاده می کند و با حیله های مختلف به هرقیمتی که خواست پاسپورت را می فروشد، مردم افغانستان باید برای ریشه کن کردن فساد از تمام ادارات بخصوص اداره ریاست پاسپورت کمر همت ببندند و عملکرد ریاست پاسپورت را به شدت زیر نظر گرفته به فساد و پول خواری مسئولین ریاست پاسپورت را به تمام مراجع ذیصلاح اطلاع بدهند و به  روزنامه ها وتلویزیونها و سایتها و... نیز گزارش بدهند.

کلمات کلیدی: پاسپورت، فساد در ریاست پاسپورت، اداره فاسد افغانستان، رشوه خواری در ریاست پاسپورت وزارت داخله، فساد و پول خواری در ریاست پاسپورت وزارت داخله افغانستان بیداد می کند، ریاست پاسپورت داد مردم افغانستان را در آورده است

/ 4 نظر / 17 بازدید

نمیدانم هزارهاچرااینقدر بدبخت هستندهمش ملاهامیگن امتحان الهی است آخرکی امتحان تمام میشود ونوبت به زنگ تفریح میرسد......خواهشا وبلگ مرا درسایت خودلینک کنیدhazarehnews1.mihanblog.com

khalil

پست خوبي بود

علی نقوی

بنظری من علت این همه ریشوخاری وبه عدالتی به توجوهی دولت به این فساد هست

hamidfoladi

باسلام و خسته نباشید به اقای سنجر سهیل ودیگر همکارانتان عکسها بسیارجالب هستن وهر عکس گویای حکایتی تلخ وشیرینی میباشد و بستگی به در ک و اگاهی بیننده دارد .