زور مندان در افغانستان زمین نوش جان می کنند!

عنوان این پست، تیتر تبلیغات یکی از کالاهای ساختمانی مربوط به سقف ساختمان بود که دریک روزنامه دیدم. تاچشمم به این تیتر چشم پرکن افتاد به یاد سخنان مقامات دولتی افغانستان افتادم که در هر زمینه ی سخنان رنگین ودهن پرکنی را به زبان می آورند اما در مقام عمل هنوزکدام اقدام جدی و عملی مطابق آن تبلیغات و سرو صداهای که در سالهای اول ورود جامعه ی جهانی وفصل تبلیغات ریاست جمهوری و نمایندگی پارلمان بلند شد، صورت نگرفته است.

 

تبلیغاتهای تجارتی معمولا مبالغه  آمیز و تحریک کننده است چون پای در آمد وتجارت در بین است.تبلیغات بازرگانی یعنی پارو برای جمع کردن خروارها پولی که در جیبهای پراکنده ی مردم خوابیده اند.وقتی پیگیری حقوقی و سوال وجواب نباشد و هرچه بزرگتر و درشت تر بگویی پول بیشترجمع  می کنی، پس چرا نگویی و چرا چشمان بیشتری را ازشدت شوق و تعجب از حدقه بیرون نکنی تا جیبهای بیشتری به تکان بیاید؟!  وقتی مغزها تجارتی و پولی شد همین می شود. حساب وکتاب هم که نیست.(چهار چهارتا می شود شانزده تا کی به کیست؟!) کیست بیاید بازخواست وبررسی کند که آنچه را شما تبلیغ می کنی حقیقت دارد یانه؟ نهایتش شما می گویی من کسی را مجبوربه خرید کالایم نکرده ام مشتریها خودشان با چشم باز وحق انتخاب اجناس موردنظر شان را می خرند وباید پیش از خرید تحقیق می کردند و...

 

ادامه مطلب را در اینجا بخوانید

برچسبها: زورمندان افغانستان‘  غصب زمین در افغانستان توسط زور مندان، زمینهای دولتی در افغانستان توسط اشخاص زور مند و نیرنگ باز غصب می شود، غصب زمین از بزرگترین مشکلات افغانستان.

/ 0 نظر / 18 بازدید