اگر جویای موفقیت هستید این نکته ها را حتما بدانید

بگذار بقیه دلخور باشند(شما برای خودتان زندگی کنید)
 

آدم های کمال گرا حساسیت زیادی نسبت به دلخور نشدن سایرین دارند و می کوشند تا هر طور شده، همه را راضی نگه دارند. آنها گمان می کنند رنجش خاطر دیگران به هر بهانه ای، یک شکست برای آنها محسوب می شود. در حالی که واقعاً چنین چیزی صحت ندارد. موضع منطقی این است که فرد روی خواسته های عقلانی شان اصرار کند و آن طوری زندگی کند که خودش دوست دارد.

 

اشتباه کن، مشکلی نیست
 

افراد کمال گرا، تاب ارتکاب هیچ اشتباهی را از سوی خودشان و دیگران ندارند. آنها گمان می کنند هرگز نباید خطا کنند و به همین دلیل زندگی را برای همه تلخ و سخت می کنند. این در حالی است که چنین طرز تفکری از بنیان غلط است. انسان ها موجوداتی ناقص هستند که در بسیاری از مواقع به آزمون و خطا رو می آورند و در چنین شرایطی ارتکاب اشتباه، عجیب و دور از انتظار نیست. پس خودتان را آزار ندهید و با موضوع کنار بیایید.

 

حسودی نکنید لطفا!!
 

برخی مواقع کمال گرایی باعث حسادت می شود. شکل گیری این باور در درون افراد که دیگران به راحتی به موفقیت دست پیدا می کنند، حسادت آنها را به دنبال دارد. پدید آمدن چنین حالت ناشایستی، عمده انرژی فرد را صرف سر و کله زدن با کامیابی های بقیه می کند و به شدت وی را آزار می دهد.

اما موفق باشید...!
 

با همه معایبی که ذکر شد، کمال گرایی «نسبی » یک حسن بزرگ دارد. آدم هایی که همیشه به قله نگاه می کنند، انگیزه بیشتری برای موفقیت دارند. بنابراین شما هم سعی کنید با پذیرفتن جنبه های مثبت کمال گرایی، همیشه به موفقیت بیندیشید، اما خودتان را آزار ندهید.

 

شکست نخستین گام پیروزی است.
 

باختن، یک امر کاملاً عادی در زندگی آدم ها به حساب می آید. کمال گراها با باخت میانه خوبی ندارند و هیمشه می خواهند پیروز باشند. چنین چیزی غیر ممکن است. همیشه رقبای قدرتمندتری هم وجود دارند و به جز این، گاهی شرایط نیز رقابت را دشوار می کند. پس بهتر است با باخت کنار بیایید و از آن پلی برای رسیدن به پیروزی بسازید. بهانه هم نگیرید!

منبع: http://rasekhoon.net/article/show-102513.aspx به نقل از: نشریه راه موفقیت، شماره 18

 

/ 0 نظر / 32 بازدید